Ultrasonografy Płodowe - jak działa ultrasonograf


Ultrasonografy Płodowe - aparaty usg rankingultrasonografy płodowe,ultrasonografy


Ultrasonografy Płodowe ultrasonograf ginekologiczny cenaCzy ultrasonografy mogą powodować autyzm?

Ultrasonografy wyprzedziły popularnością kilka tradycyjnych narzędzi i urządzeń, ponieważ są one niezwykle skuteczne i bezpieczne. Chociaż istnieją pewne drobne niedogodności, takie jak produkcja ciepła i pęcherzyków, ultrasonografy są stosunkowo nieszkodliwe i bezbolesne. Jednakże, krążą opinie odnośnie działania ultradźwięków, które miałyby powodować autyzm u dzieci. Dowiedz się więcej, czy jest to mit czy fakt.

Ultrasonografy wytwarzają dźwięk i ciepło

W kilku przypadkach, lekarze zauważyli, że płody odsuwają się od ścieżki fal dźwiękowych wysokiej częstotliwości. Płód czuje ciepło i drgania wytwarzane przez ultrasonograf podczas badania USG. Fale jakie emituje aparat USG są również formą energii. W związku z tym, w niewielkim stopniu fizycznie oddziałuje na tkanki. Wzrost temperatury i wibracji, z punktu widzenia nienarodzonego dziecka mogą być podobne do pociągu metra wjeżdżającego na stację. Dzieje się tak, gdy przetwornik lub czujnik ultrasonografu jest skierowany prosto na mały hydrofon umieszczony w macicy kobiety.

Chociaż wzrost temperatury może nie być odczuwalny przez matkę, rozwijający się płód, szczególnie ośrodkowy układ nerwowy może reagować na temperaturę. Podwyższona temperatura płodu, lub ciała matki, według badań, może powodować wady wrodzone u dziecka. Wady wrodzone wydają się być najbardziej oczywistą konsekwencją podwyższonej temperatury ciała u wszystkich ssaków. Głównym powodem wydaje się być śmierć komórek, a w konsekwencji opóźnienie w rozprzestrzenianiu neuroblastów.

Jak często robić badania USG?

Eksperci i lekarze zwracają uwagę, że coraz więcej wad wrodzonych i dzieci z autyzmem wydaje się pochodzić od matek, które miały robione badanie USG co najmniej dwa razy w czasie ciąży. Każda sesja USG trwa co najmniej około 30 minut, narażając niewielki mózg płodu na bezpośrednią ekspozycję działania ultradźwięków. Chociaż USG jest zwykle wykonywane tylko w celu wykrycia nieprawidłowości, niewłaściwego położenia płodu lub innych możliwych powikłań i chorób. Niektórzy rodzice robią badanie ultrasonograficzne chcąc jedynie ustalić płeć swojego dziecka.

Nieistotny i nieważny jest cel procedury USG, jeśli może prowadzić do autyzmu i innych problemów w przyszłości. Niektórzy twierdzą, że korzyści płynące z badań aparatem USG znacznie przewyższają ryzyko. Jednak badania wykazały, że w przypadkach, zarówno dużego i niskiego ryzyka, USG nie wpływa na stan ciąży. Niektórzy ludzie debatują, że rosnący trend autyzmu, a także inne względy nie uzasadniają zdania, by ultrasonografy były niebezpieczne dla nienarodzonych dzieci.

Agencje Zwalczania Autyzmu

Światowa Organizacja Zdrowia napisała raport na temat skutków oddziaływania aparatów USG w różnych układach biologicznych. Raport wskazuje, że ekspozycja na fale aparatu USG może prowadzić do zmniejszenia masy ciała płodu i zmiany funkcji neurologicznych, zachowania i odporności. Niektóre grupy i organizacje prywatne twierdzą, że ultrasonografy są szkodliwe i mogą powodować autyzm.
Ultrasonografy Płodowe - cyfrowe rtg


Polecany artykuł: USG jamy brzusznej


Dodaj komentarz na temat: ultrasonografy płodowe,ultrasonografy
Temat Dnia: Ultrasonografy Płodowe usg brzucha
Najnowsze Wpisy

Ultrasonografy w terapii ultradzwiekowej
Ultrasonografy do badania usg miednicy
Ultrasonografy weterynaryjne
Ultrasonografy do badania usg prostaty
Ultrasonografy do badania usg moszny
Czy ultrasonografy moga powodowac autyzm
Ultrasonografy plodowe
Jak dzialaja ultrasonografy
Ultrasonografy klasyfikacja ze wzgledu na zastosowanie
Ultrasonografy krotka historia aparatu usg
Ultrasonografy do badania usg piersi
Ultrasonografy przenosne cena
Zaprzyjaźnione blogi